Home
Find City

The Code
Logos
Videos
Press

Start New City
Contact
Admin Login
Organiser FAQ


Now active in 560 cities worldwide!

Search for City:Tartu Green Drinks

 

Next event is on: Wednesday, March 26th, 2014

Discussion: "Impact of pesticides on food and the advantages of organic farming"

Venue: "Looming Hostel" (Kastani 38, 3rd floor, Tartu, Estonia)

Local name: Rohelise Tee Õhtu

What: A gathering with a flavor of strong environmental concern and interest

Rule: Once a month

Find us on the map: "Looming Hostel"

Who: Anyone working in the field of environmental issues or deeply interested in them

Why: Contacts, inspiration, business and pleasure, drinks and food

How to join: Find our designated room, introduce yourself and you are welcome!

Information: As of the beginning of the autumn 2012 Green Drinks Tartu (or Rohelise Tee Õhtu in Estonian) is coordinated by Estonian Green Movement-Friends of the Earth Estonia.

For further information visit our Facebook fan page!

* * *

“Rohelise Tee Õhtu” on vestlusõhtu loodussõpradele, vabatahtlikele ja aktivistidele. Alates 2012. aasta lõpust on meie kooskäimised seotud Eesti Rohelise Liikumisega.

 

ERLi liikmetel ja vabatahtlikel ning mõistagi kõigil huvilistel on igal kohtumisel võimalus saada kõige värskemat infot ERLi tegevuste ja osalusvõimaluste kohta. Kõik hea varasematest aegadest jääb samuti alles: jätkame teemaõhtutega ja kutsume külalisi.

Kohtumised toimuvad kord kuus, kogunemisaeg on kell 18.00 ja toimumiskohaks on Eesti mõistes ainulaadne ökohostel Looming (vana Greifi trükikoda, Kastani 38, 3. korrus, Tartus).

 

Jälgi ürituste ajalugu ja uute sündmuste reklaami Rohelise Tee Õhtu Facebooki lehel ning täiendava huvi korral pöördu Eesti Rohelise Liikumise poole: kadri@roheline.ee, 522 5181

 

* * *

Rohelise Tee Õhtu ürituste ajalugu

 

10. detsember 2011: Tähti aktivismi aabitsast: K nagu kampaania, M nagu meeleavaldus, P nagu petitsioon

Kuidas leida head teejuhti petitsioonide, meeleavalduste ja kampaaniate tõhusaks korraldamiseks. Kogemused on üle maa laiali ning lausa ootavad, et nad ühe mütsi alla kokku kogutaks. Mõistagi on vaja ka analüüsi ja tulevikunägemust: pole sugugi kindel, et päris kõik, mis seni tehtud, on ka hästi tehtud. Arutasime. Leidsime ka, et on antud välja üks päris hea kampaaniaõpik EMSLi poolt: "Hea huvikaitse".

 

12. november 2011: Tartu toidukogukond: leia endale kohalik talupidaja! Mõtlesime selle üle: Kes kasvatas toidu mida sa täna sõid? Kui palju sai tasu tootja, kui palju vahendaja? Millega põldu väetati ja kuidas kahjureid tõrjuti? Kui palju energiat kulus transpordile? Vastused neile küsimustele ei pruugi meile alati meeldida. Õnneks on olemas rohelisem tee. Tutvusime toidukogukond Juurikaga, mille kaudu saab tarbija suhelda otse tootjaga jättes ahelast välja liigsed vahendajad. Toit liigub tootjalt otse ostjani, tasu liigub otse tootjale. Nii lihtne see ongi. Juurikas leidis omale ka kaks uut liiget. Juurikat tutvustas huvilistel Ilmar Part koos mitmete teiste toidukogukonna liikmetega.

8. oktoober 2011: Ekskursioon kirjeldatud "Loodusesse"

Sel korral juhatas Tee meid looduse, meele, keele ning tekstide puutepunktide juurde, kus kasvas ökokriitika mitmeharuline puu. Võib minna metsa. Aga võib minna ka kirjeldatud looduse sisse ja seal ennast kuidagi tunda: raudselt või rahulikult, õdusalt või õudselt, kodus või võõrsil. Raamatut lugedes, filmi vaadates või mõnd muud kultuurinähtust kogedes satume aeg-ajalt kirjeldatud looduse keskele: „taimed“, loomad“, „keskkond“ ja inimese suhe nendega muutub „Looduseks“ ja üllatab või ärritab – iseäranis siis, kui see ei lange kokku isikliku kogemuse või tõekspidamistega.
Üritusel jagasime kirjeldatud looduse keskel viibimise kogemusi ning otsisime positiivset programmi. Õhtut juhtis Kadri Tüür.

 

10. September 2011: Taimselt Tartus

Taimetoit on paljude jaoks maailmavaateline valik, mõnede jaoks aga kulinaarne eksperiment või huvitav vaheldus. Vestlusring eesmärk ei olnud arugumenteerida taimetoitluse erinevate vormide poolt või vastu, vaid uurida võimalusi, kuidas võiks koostada Tartu taimetoidu kaarti, mis oleks teejuhiks erinevatel põhjustel taimetoidust huvitunutele. Otsustati, et teemast kujuneb pikema-ajalisem projekt ning alustame teemast huvitunute võrgustiku koondamisega.

 

13. august 2011: Ökoveinide degusteerimine

Külas oli Vilde veinikeldri sommeljee Roman Altmart, kes rääkis sellest, mis siis ikkagi teeb ökoloogilise märgistusega veinist ökoveini ja kuivõrd erinevad on need teistest veinidest. Jutt oli asjatundja poolt, aga ökomärgistusega veinid võtsid kaasa veinihuvilised ise. Kohal oli 15 inimest ja 8 veini.

 

9. juuli 2011: Õhtu hakatuseks räägiti Tartu maheaia tegemistest, kogemusi jagasid vastsed aednikud ise.

Seejärel liiguti jalgratastel maheaia maastikule Hiinalinna ja Raadi lennuvälja vahelisele alale (kokkusaamine aiamaa juures 19.30), kus bioloog Ott Luuk rääkis oma suhetest sealse ruumiga ning tutvustas piirkonna taimestikku, sealhulgas mõningaid haruldasi liike. Ekskursioonist tehti ka video, mis on leitav maheaia kodulehelt.

 

18. juuni 2011: Juttu ajasid 7 inimest, neist 2 soomlast, kes jagasid oma kogemusi ökokaubandusest teisel pool lahte. Tekkis mõte kutsuda edaspidi vestlema üks tarmukas perekond, kes on hakanud tegelema idude kasvatamisega. Tegime plaane järgmiseks kokkusaamiseks: kavas on jalgrattasõit Tartu maheaia piirkonda, kus taimetundja Ott tahab tutvustada kohalikku maastikku, millega tal on nii isiklik kui ka teaduslik suhe.

 

14. mai 2011: Keskkonnaorganisatsioonide ja vabaühenduste võrgustikud: milline on hetkeseis ja perspektiivid?

Arutelule andsid suunda Terje Põvvat ja Martin Noorkõiv, õhtut suunas Silver Rattasepp. Kohal oli kümmekond inimest, oli huvitav ja sisukas õhtu.

 

9. aprill 2011 kell 17.30 Genialistide Klubi kohvikus: asutamisüritus

Kohal oli 23 inimest. Kõne all oli "Rohelise tee õhtu" asutamine: vaadati läbi ja nõustuti "The Green Drinks"'i rahvusvaheliste põhimõtetega ning otsustati saata registreerumisavaldus. Lepiti kokku, et üks osalejatest võtab enda peale klubiõhtu menüü arendamise: et ürituse ajal oleks menüüs huvitavaid (soovitavalt mahe-, öko- ja õiglase kaubandusega seotud sööke ja jooke). Mõned osalejad lubasid tegeleda klubiõhtu logo kujundaja leidmisega: tuleb väikestviisi konkurss. Peale formaalse osa lõppu hakkas vestlema jäänud inimestel lõpuks ka huvitav.

 

Lubame, et edaspidi "koosolekuid" ei peeta, vaid suheldakse loominguliselt!